Yamaha R-N800A — це 2-канальний мережевий стереоресивер із Bluetooth-сумісністю, вбудованим Wi-Fi, підтримкою застосунків AirPlay і MusicCast. Високоякісний аудіодизайн містить високоякісну схему підсилювача та підтримку відтворення аудіо високої роздільної здатності.
Яскравим прикладом симбіозу найсвіжіших технологічних рішень і класичного підходу як у схемотехніці, так і в дизайні, може послугувати стереофонічний ресивер Yamaha R-N800A. Об'єднавши в одному корпусі інтегрований підсилювач на дискретних елементах, тюнер FM-діапазона та мультимедійний мережевий програвач, що підтримує фірмову технологію побудови мультирум-систем MusicCast, компанія Yamaha запропонувала практично ідеальний компонент, навколо якого можна будувати сучасну музичну систему.
Yamaha R-N800A — це перший мережевий приймач Hi-Fi з технологією YPAOTM (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer), раніше зарезервований для високопродуктивних компонентів домашнього кінотеатру. YPAO налаштовує відгук динаміків для отримання найкращого звуку для конкретної кімнати, у якій використовуватиметься R-N800A. YPAO забезпечує звуковий звук студійної якості, автоматично коригуючи ефекти неідеального розміщення динаміків і акустичні характеристики, чудові від ідеальних кімнат.
Крім того, YPAO-R.S.C. (YPAO — Reflected Sound Control) робить звук музики чистим і чітким, настроюючи та компенсуючи небажаний звук, відбитий від сусідніх поверхонь. Людський слух менш чутливий до високих і низьких частот за малої гучності. Функція YPAO Volume ґрунтується на застосуванні автоматичної тонкомпенсації — підстроювання рівнів високих і низьких частот під зміни гучності. Використовуючи результати вимірювань, виготовлених системою YPAO, тонкомпенсація оптимізується під встановлення параметрів аудіосистеми та середовище прослуховування.
Інтегрувати Yamaha R-N800A в комп'ютерну мережу можна або за допомогою з'єднання Ethernet, або бездротовим способом — адаптер Wi-Fi, що підтримує найшвидкісніший на сьогодні протокол вбудований всередину апарата. Для користування бездротовим зв'язком потрібно лише не забути під'єднати до гнізда на задній стінці корпусу, що входить до комплекту антени. Якщо апарат інтегрований у комп'ютерну мережу, то, крім відтворення музики з мережевих серверів DLNA, він пропонує й кілька додаткових функцій. По-перше, приймання програм інтернет-радіостанцій, яких налічується вже понад 20 тисяч у всіх куточках планети. Для зручності навігації вони можуть бути впорядковані за жанрами, назвами, регіонами та іншими критеріями. По-друге, ресивер у повному об'ємі підтримує фірмову технологію створення мультирум-систем Yamaha MusicCast, яка дає змогу об'єднати для спільної роботи різні аудіопристрої — багатоканальні та стереофонічні ресивери, бездротові акустичні системи, саундбари, мінісистеми, смартфони, планшети та комп'ютери.
Така інтеграція дає можливість використовувати єдину для всієї системи фонотеку з центральним або розподіленим зберіганням аудіофайлів і централізованим керуванням відтворенням за допомогою спеціального застосунка MusicCast Controller, що встановлюється на ваш смартфон або планшет під керуванням iOS або Android. Як сховище аудіотреків можуть слугувати не тільки сервери домашньої мережі або пам'ять вашого портативного ґаджета, а й музичні стрим-сервіси в глобальній павутині типу Spotify. Корми того, в системі MusicCast можна транслювати музику з будь-якого джерела, під'єднаного до одного з вузлів мережі, до різних кімнат вашого будинку чи квартири. Наприклад, програвну на стереосистемі у вітальні, що базується на Yamaha R-N800A, вінілову пластинку можна слухати на бездротовій акустичній системі Yamaha WX-021, встановленої в спальні.
Технологія MusicCast повністю сумісна з аудіо високої роздільної здатності — підтримуються формати FLAC, WAV з роздільною здатністю аж до 24 біт/72 кГц, а також DSD. Примітна та підтримка різних бездротових каналів передавання даних, що сильно розширює вибір компонентів для вашої мультирум-системи. Як бездротове середовище передавання даних технологія MusicCast може використовувати не тільки мережу Wi-Fi, а й Bluetooth. Крім того, ви можете під'єднувати компоненти системи та звичайною крученою парою через Ethernet. Нарешті, можна транслювати на ресивер музику з мобільного телефона або планшета безпосередньо — або через Bluetooth за протоколом A2DP, або через Wi-Fi через AirPlay.
На борту є 32-бітний ЦАП ES9010K2M, що підтримує PCM до 32 біт/384 кГц і DSD (2,8/5,6 МГц) під час під'єднання за асинхронним USB-портом, для якого компанія пропонує драйвер Yamaha Steinberg ASIO2.3, що забезпечує мінімальну затримку та високу пропускну здатність. Вихідні каскади ресивера виготовлені на парах транзисторів A1695/C4468 компанії Sanken. Для їх охолодження використовується литий ребристий радіатор, який займає центральне місце всередині корпусу ресивера. Енергопостачання забезпечує великий і важкий трансформатор компанії Bando.
Сумісні джерела містять мережеві ПК і мережеві пристрої зберігання даних з DLNA, мобільні пристрої з бездротовим Apple AirPlay 2 або Bluetooth і кілька потокових сервісів, включно з Spotify, Pandora, Deezer, Napster, SiriusXM Internet Radio, TIDAL і численні безплатні інтернет-радіостанції. Два оптичних і два коаксіальні цифрові входи з'єднують програвачі компакт-дисків, програвачі Blu-ray DiscTM і телевізори. На комутаційній панелі позначимо наявність входу Phono для під'єднання програвача вінілових платівок із картриджем типу MM і можливість використання активного сабвуфера для реалізації на базі Yamaha R-N800A трифоника. У блоці живлення встановлений силовий трансформатор, який забезпечує максимальну потужність 140 Вт за 8 Ом, а для керування стереоресивером слугує комплектний пульт ДК.
Характеристики Yamaha R-N800A