У заміських місцевостях часті проблеми з подачею електроенергії через ремонтні роботи або капризи погоди. До такої ситуації краще підготуватися заздалегідь – підібрати та купити генератор відповідної потужності, який забезпечить потреби в електриці на час аварії. Слід врахувати, що генератори працюють досить шумно та виділяють у повітря токсичні продукти згоряння. Тому, перед придбанням електрогенератора, бажано підібрати потрібне місце для його встановлення. Це може бути гараж, господарська прибудова до будинку або приміщення в окремому госпблоку.
Виробники пропонують генератори з бензиновими, дизельними та газовими двигунами. Вони відрізняються за рівнем шуму, економічності та інших експлуатаційних характеристик.
Дизельна електростанція здатна забезпечити великі потужності електроенергії. Але у таких агрегатів є проблеми із запуском на морозі після тривалого простою. Якщо перебої з електроенергією - рідкість, краще придбати бензиновий генератор. Він без проблем заведеться в холодну зиму. Недорогі моделі генераторів оснащуються ручною системою запуску. Ручний пуск агрегату вимагає певних зусиль і навичкою. Генератор з автоматичним пуском набагато зручніший у користуванні. Такий агрегат можна включити до системи безперебійного енергозабезпечення. При відключенні магістральної електроенергії генератор включатиметься автоматично, без участі людини.